KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385225
nr 1538 5225
Birger Mörk
(1919-2010), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
Birger Mörk, svensk målare, tecknare och grafiker född 1919 i Gävle, död 2010 .
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 maj 2023
kl 19:15:39
100 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Birger Mörk
Läs mer om Birger Mörk